Bielizna, Kolekcje odzieży

Jak eksponować odzież damską w sklepie?

Jeśli wejdzie się do jakiegokolwiek sklepu, w którym eksponowana jest odzież damska to można tam z łatwością znaleźć ułożone ubrania w sposób, który ułatwia ich przeglądanie zwłaszcza jeśli poszukuje się czegoś konkretnego.

W najlepiej ułożonych i zorganizowanych sklepach pomieszczenie sklepowe jest podzielone na różne działy, z których każdy mieści inne rodzaje ubrań. W jednych z nich znajdują się ubrania na zimę, gdzie indziej na lato, a w jeszcze innej części sklepu – na wszystkie te pory równocześnie, tzw. ubrania uniwersalne. W każdym z działów można znaleźć podkategorie czyli na przykład wieszaki (całe regały) z bluzkami, obok ze swetrami, a jeszcze obok ze spodniami. I tak rozłożone oraz wyeksponowane jest to w całym sklepie.

Większość ubrań jest umieszczona na wieszakach i szukając w ten sposób można znaleźć dwa rodzaje najsensowniejszego ułożenia ubrań. W jednym z nich eksponowane są na wieszakach tylko pojedyncze rozmiary z wybranego modelu. Jeśli chce się tam znaleźć jakiś inny rozmiar to trzeba porozmawiać z obsługą, która znajdzie go na półkach z boku sklepu lub na zapleczu.

Drugi sposób ułożenia to taki kiedy na wieszakach znajdują się wszystkie rozmiary każdego modelu. Tam z reguły rozmiar mniejszy zawsze poprzedza rozmiar większy (lub odwrotnie) i dzięki temu bardzo łatwo można znaleźć to, czego się szuka.

Tak eksponowana jest odzież damska w najlepiej zorganizowanych sklepach i do tego wzorca powinny się dostosowywać te sklepy, które jeszcze takowego nie mają. Oczywiście nie dotyczy to sklepów internetowych, których ekspozycje to po prostu fotografie razem z wymienionymi rozmiarami i opisanymi właściwościami danego produktu. Zazwyczaj dany produkt posiada parę fotografii (w tym również z modelką, jak i produktu „luzem”) by dostarczyć klientkom jak najlepszego poglądu na oglądaną przez nie odzież damską. W e-sklepach nie mamy możliwości przymierzenia danego produktu, dlatego właściciele sklepów internetowych szczegółowo opisują sposób mierzenia danej odzieży, by jak najlepiej dopasować produkt do swojej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *